новини

Зробили на совість: у Білій Церкві під час ремонту збили оздоблення фасаду синагоги ХІХ століття

Історик вважає, що «ремонтні роботи» мають ознаки кримінального злочину

У місті Біла Церква Київської області під час ремонту було пошкоджено фасад Великої хоральної синагоги, яка є історичною пам’яткою архітектури. Зараз у приміщенні синагоги розташовано Техніко-економічний коледж Білоцерківського аграрного університету, повідомляє Є Київ! з посиланням на Хмарочос.

Як розповіла місцева мешканка Алла Юр-Харідінян, з будівлі ХІХ століття збили фасадне оздоблення, а декоративні ниші під вікнами заклали пенополістиролом. Також з будівлі зняли табличку.

У ситуацію втрутилася місцева єврейська громада, після чого ремонтні роботи було призупинено. Спеціальна комісія Київської обласної ради перевірить законність дій та встановить розмір завданого збитку, повідомляє телеканал «Крокус».

«Я можу сказати, що це не ремонт, а варварство. Все автентичні деталі зривають, збивають, і будівлю намагаються відремонтувати дешевим сучасним матеріалом. Ми вважаємо, що синагогу потрібно реставрувати», – заявила виконавча директорка Єврейської громади Білої Церкви Нателла Андрющенко.

Історик Євген Чернецький вважає, що «ремонтні роботи» мають ознаки кримінального злочину. Власне, про це й попереджав напис на демонтованій охоронній табличці.

До мера Білої Церкви Геннадія Дикого звернувся головний рабин України і Києва Моше Реувен Азман. Він заявив що в разі, якщо власники не забезпечать збереження пам’ятки, єврейська громада вимагатиме повернення будівлі згідно з законом про реституцію.

Білоцерківську Велику хоральну синагогу будували у 1855-1858 роках. Граф Владислав-Міхал Браницький пожертвував камінь та цеглу, необхідні для початку будівництва, решту коштів на зведення синагоги збирала єврейська громада.

Читайте також: В одному з сіл Білоцерківського району збудують українську церкву

26 липня 2019, 19:00

^ ^