новини

Київський марафон зібрав 17 тисяч учасників і встановив 4 рекорди (ВІДЕО)

У Києві 5-6 жовтня пройшов ювілейний 10-ий міжнародний 10th Wizz Air Kyiv City Marathon, який зібрав на стартах більше 17 000 учасників з України та закордону

Вперше в історії Київського марафону він проходив в два дні і на двох локаціях: частина стартів проходила на території ВДНГ, а частина бігунів стартувала з Софійській площі. Під час події було встановлено чотири рекорди України, повідомляє Є Київ! з посиланням на Телеграф.

Перемогу на основній дистанції Київського марафону (42.195 км) серед чоловіків здобув Олександр Бабарика, який пробіг дистанцію за 2:28:57. Першу сходинку серед марафонок зайняла переможниця Вільнюського марафону 2018 і 2019 років Наталя Семенович, яка подолала 42.195 км за 2:51:38.

З самого початку гонки Олександр Бабарика вирвався вперед, залишивши позаду потенційних конкурентів - елітних бігунів Володимира Васькова і Олександра Бондаренка. Остаточно він закріпився на першій позиції біля мосту Патона після 14 км і вже не поступався до самого фінішу, випередивши суперників на більш ніж 4 хвилини. Срібним призером став Євген Дербеньов з результатом 2:33:09, а бронзу здобув Андрій Болсуновський з результатом 2:38:52. Артем Піддубний, який ставав чемпіоном Київського марафону два роки поспіль, в 2017 і 2018 роках, не зміг взяти участь в змаганні через травму.

"Головним завданням було перемогти, що я і зробив. Орієнтувався на кращий результат, але вийшло по-іншому. Напевно, не повністю відновився після травми, до того ж погода і прохолодний вітер зробили свою справу. Є над чим працювати і вдосконалювати власний результат" , - прокоментував свою перемогу Олександр Бабарика.

У жіночій категорії напружена боротьба тривала протягом всієї дистанції. Уздовж маршруту, підтримуючи "спокійний темп", лідирувала Наталія Семенович, але переможниця минулорічних змагань Юлія Тарасова далеко не відпускала лідера гонки, трималася неподалік і бігла з групою чоловіків, чекаючи виграшного моменту.

В кінці дистанції Наталія Семенович все ж відірвалася від групи бігунів, разом з якими бігла Юлія Тарасова, і до самого фінішу утримувала перше місце серед жінок, фінішувал з результатом 2:51:38. Друге і третє місце зайняли Юлія Тарасова та Олена Симонок з результатом 2:55:53 і 3:00:46 відповідно.

"Враження просто супер, тому що я дуже хотіла перемогти, і у мене це вийшло. Дуже вдячна Run Ukraine і Ірині Ліщинській за запрошення і високий і європейський рівень організації змагань", - поділилася враженнями переможниця марафонської дистанції Наталія Семенович.

Переможцем на напівмарафонській дистанції серед чоловіків став найтитулованіший марафонець України Олександр Ситковский. На подолання дистанції 21.0975 км йому знадобилося 1:05:38.

Серед жінок на напівмарафонській дистанції перемогу отримала Катерина Карманенко з результатом 1:25:36.

Призовий фонд Київського марафону в 2019 році виріс на 40% і склав 204 400 гривень.

Під час 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019 було встановлено чотири рекорди України:

Олег Сафронов пробіг напівмарафон з трійнею

Марина Саєнко подолала напівмарафон разом з хлопчиком з діагнозом ДЦП.

Бігунка-кіборг Тетяна Воротилін подолала марафонську дистанцію на протезі.

Іван Єфанов, який почав свій пробіг з Одеси 26 вересня, завершив свій ультрамарафон, подолавши 542 км за 11 днів, 42 з яких - це марафонська дистанція Київського марафону.

7 жовтня 2019, 14:20