новини

Кіберполіція заблокувала продаж перепусток для проїзду в транспорті

Зловмисники швидко вигадали, як заробити на встановлених обмеженнях

У зв’язку із розповсюдженням коронавірусної інфекції у кількох містах України, в тому числі в Києві, з 23 березня почали діяти обмеження пасажирських перевезень: громадським транспортом дозволено користуватися лише певним категоріям громадян, серед яких правоохоронці, лікарі, працівники сфери житлово-комунального господарства, співробітники продуктових магазинів, аптек та стратегічно важливих підприємств. Цим категоріям осіб видали відповідні спецквитки, за якими вони мають право їздити в громадському транспорті, інформує Є Київ!

Читайте також:У Києві копи «накрили» мережу порностудій, в яких працювали студентки (ВІДЕО)


Зловмисники, у свою чергу, швидко вигадали, як заробити на встановлених обмеженнях. Зокрема на одному з рекламних інтернет-майданчиків невідомі розмістили інформацію про продаж спецквитків для проїзду в громадському транспорті Києва. Поліцейські оперативно виявили це повідомлення та заблокували його. Також правоохоронці провели профілактичну бесіду із керівництвом інтернет-ресурсу щодо необхідності блокування аналогічних оголошень. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Наразі фахівці кіберполіції встановлюють осіб, причетних до розміщення даного повідомлення.

«Окрім того, попереджаємо про активність шахраїв у період карантину. Використовуючи ситуацію, зловмисники намагаються виманити гроші громадян, вигадують різні схеми: продають неіснуючі ліки чи вакцини від коронавірусу, а також несертифіковані тести для його виявлення», - повідомляють правоохоронці.

Поліція закликає громадян бути правосвідомими, обачними, мислити критично та одразу повідомляти поліції про факти порушення закону.

24 березня 2020, 11:50

^ ^