новини

Кияни влаштували мітинг під стінами Дарницької ТЕЦ (ФОТО)

Вчора під стінами Дарницької ТЕЦ (Гната Хоткевича 20) у Києві була проведена попереджувальна екологічна акція, яку учасники назвали “Годі труїти киян”

Організатори зазначають, що ТЕЦ є головним забруднювачем не тільки Лівого берега, а і усього Києва. Попри обіцянку встановити у 2020 році електрофільтри, підприємство не виконало обіцянку і не пускає інспекторів Держекоінспекції на перевірку, інформує Є Київ! з посиланням на сторінку акції у Facebook.

“Ми маємо показати підприємству, що його екологічні злочини не залишаться непокараними. Єдиний варіант, який допоможе прийти в себе керівників підприємства – це тисячі киян біля воріт ТЕЦ”, – зазначають активісти.

Серед вимог: модернізація підприємства та встановлення електрофільтрів, переведення підприємства з вугілля на газ, комплексне вирішення проблеми із золовідвалом, установка на всі джерела викидів газоаналізаторів, інформація з яких буде публічною, допуск Екоінспекції до перевірки, і обов’язково, у присутності громадськості та екоактивістів.

Читайте також:В Києві мітингувальники перекривали міст Метро

Водночас, голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий днями зазначив, що нарешті керівництво Дарницької ТЕЦ погодилось пустити Державну екологічну інспекцію на територію підприємства.

“Жителі Дарницького району вже давно скаржаться на те, що біля ТЕЦ неможливо дихати. Однак ДЕІ не могла зайти на підприємство – інспекторів просто не пускали. Радий, що сьогодні нарешті вдалося «дотиснути» підприємство і що невдовзі ДЕІ зможе оцінити збитки, нанесені довкіллю. Впевнений, після цього Дарницька ТЕЦ почне працювати над екологізацією свого виробництва. І жителі Дарницького та Дніпровського району нарешті дихатимуть вільно”, – написав Яловий у Facebook.

11 липня 2020, 18:50

^ ^